KURUMSAL SİTE TASARIMI

Kurumunuzun internetteki temsilcisi web sitenizdir. Kurumsalwebtasarımınız, etkili ve ilgi çekici ise geri dönüşüm etkisi fazla olur. Bu nedenle firmanız için kurumsalwebtasarımı yaptırmak istediğinizde profesyonel bir firmadan destek almanız gerekmektedir.

Kurumsalwebtasarım, bir işletme ya da kurum ile ilgili hizmet sunduğu kitleye doğrudan arz edileceği sebebiyle tüm ayrıntılar ele alınarak çalışılmalıdır.

Dijitalkimliğiniz ile ilgili yapılabilecek en ufak bir hata, saygınlığınız ve prestijiniz açısından kötü sonuçlar doğurabilmektedir. Bir firma için KurumsalWebSiteTasarımı yaptırmak istenildiğinde o kurumun kurumsal renkleri, kurumsalkimliği, kurumsal fontu, kurumsallogosu, vizyonu, hizmetleri, ürünleri ve faaliyetleri hususlarında son derece uyum ve çerçeve içerisinde değerlendirilmeli ve kurumsal websitetasarımı bu etmenler dikkate alınarak dizayn edilmelidir.

Kurumsal Web Tasarım Nasıl Olmalıdır?

Kurumsalwebtasarımda en büyük etken, sadelik ve işleyiştir. Kurumsalinternetsitesi tasarımlarında renk olarak beyaz ve gri alanların etkin kullanımı ve etkileyici olması gibi birçok detayların çok iyi bir biçimde tasarlanarak webtasarımı yapılan firmayı kurumsal ve profesyonel bir şekilde göstermesi sağlanmalıdır.

Bir firmanın ne kadar kurumsal olduğu web sitesinden rahatlıkla görülebilmektedir. Websitedizaynına yeterli derecede özen ve dikkat göstermeyen kurum ya da kuruluşlar, internetsitelerini ziyaret eden ziyaretçiler tarafından olumsuz bir algıya kapılmalarına neden olmaktadır.

Kurumsalinternetsiteleri, şirketlerin internette itibarını belirler. Firmalar ürün ya da hizmetlerini sunmak için profesyonel bir ekibi olan firmalar, internetsitelerini yaptırmalıdırlar. Firmanın kurumsallogosu şirketi en iyi şekilde yansıtmalıdır. Firmanın sahip olduğu logo, şirketi her zaman en iyi şekilde göstermelidir.

Kurumsalwebsitesi anlaşılır ve sade olmalıdır ve ziyaretçiyi yormamalıdır. Giriş sayfanız sitenizin vitrinidir. Firmanızın tanıtımı, duyuruları ya da kampanyaları ana sayfada olmalıdır. Menüler, kullanıcıların isteklerine kolayca bulabilecekleri gibi olmalıdır. İçeriksiz başlıklar yer almamalıdır. Ziyaretçilerinizin iletişim kurabilecekleri iletişim bilgileri ve formu konulmalıdır. Kurumsalwebsitesinin kolay kullanılabilir admin paneli olmalıdır. En önemli olan kurumsalwebsitenizinoptimizasyonu ve reklam planı yapılmalıdır.

Sitenizin sayfaları çok hızlı açılmalıdır. Oluşturulan sayfalar bu bilinçle profesyonelce uzmanlar tarafından yapılmalıdır. Sayfa içerisindeki resim ve video dosyaları optimize edilmeli ve en uygun formatlar seçilmelidir.

Aramamotorlarındawebsitesinin içeriğine uygun hedef kitlenin aradığı olası anahtarkelimelerin yer alması sonucunda web sitenin mutlaka üst sıralarda gözükmesi sağlanmalıdır. Bununla ilgili yine konunun uzmanı kişi ya da kişiler tarafından AramaMotorOptimizasyonuSEO uygulanmalıdır, bu çalışma hatasız olmalıdır ve kesinlikle açılmayan sayfalara yapılan linklemelerden uzak durulmalıdır(kırık link). İnternet sitesindeki sayfaların, resimlerin, videoların, ekli dosyaların ve formların sorunsuz çalışması sağlanmalı ve bunların hepsinin kontrolleri mutlaka yapılmalıdır.

Kurumsalinternetsitesi her şeyden önce siteyi ziyaret eden kullanıcıların beğenisini kazanmalıdır. Sitenizin ziyaretçileri, firmanız ile ilgili tüm bilgilere kolayca ulaşmalıdır. Kurumsalwebsitesi örnekleri incelendiğinde hepsinde benzer sayfa başlıkları gözükmektedir. Mesela şirketiniz hakkında bilgilerin yer aldığı benzersiz bir ‘hakkımızda’ sayfası olmalıdır. Sayfanıza gelenler, web sitenizden sizin ne olduğunuzu ve hangi sektörde çalıştığınızı öğrenmelidirler. Kurumsalwebsitesiteması firmanızın logosuna uygun sade ve kullanılabilirliği olan bir dizayna sahip olmalıdır.

Bu sebeple milyonlarca insanın interneti yaygın ve etkin bir şekilde kullandığı günümüzde, diğer tanıtım alanlarına oranla kurumsalwebsitesi daha çok özen ve özveri ile yapılmalı ve profesyonel bir firma tarafından oluşturulmalıdır.