Güvenlik Kamera Sistemleri

Güvenlik Kamera Sistemleri günümüz teknolojisinde artık her yerde bulunan teknolojik görüntüleme cihazlarıdır. ev, işyeri, fabrika, resmi kurumlar ,yollar, emniyet binaları, birçok alanda kullanım alanlarına sahiptir.

kamerasistemi faydaları, birçok farklı alanda kullanılmaktadır, başlıca kullanım alanı güvenlik önlemleri olarak kullanılmaktadır, Ev, site, apartman, işyeri gibi mekanların çevre güvenliğini arttırmak amacıyla kullanılmaktadır.

Korumak istediğimiz tüm alanları güvenlik kameraları ile kimin ne zaman geldiği , eşkali ,plakası gibi tespit edilmesi gereken bilgileri güvenlikkameraları ile tespit etme imkanları sunmaktadır.

KameraSistemleri çok hızlı gelişen bir teknolojiye sahiptirler 2000 li yıllarda siyah beyaz analog 0,4 mp kameralar ile başlangıç yapan teknoloji şimdiki yıllarda IPkamera adı altında 40Mp kadar ve 4K görüntü teknolojileri sunmaktadır.

Güvenlik Kamerası Sistemleri

Analog kameranın devri kapandıktan sonra yeni çıkan AnalogHD kameralar eski analog sistemlerin yenilenmesinde büyük kolaylık sağlamıştır. AnalogHD kameralara AHD olarak kısa ad verilmiştir.

Kamera üreticilerden bazı firmalar kendi teknolojilerini üreterek HDTVI ve HDCVI teknoloji üretmişlerdir. Bu teknolojiler AHD mantığı ile aynıdır tek farklılık kendi ürettikleri kayıt cihazları ile entegre çalışmasıdır.

IPkamerateknolojisi cat6 kablo ile kullanarak çalışmaktadır, IPkamera data sistemi üzerinden bilgileri NVRkayıt cihazına iletir. ve NVRkayıtcihazı gelen datalardan elde ettiği bilgileri görüntü çıkışına iletir.

Güvenlik Sistemleri

Güvenlik Kamerası Kurulumu

Kayıt cihazlarında 720P,1080P,4MP , 5mp ,6mp ,8mp, 12mp (4K) gibi desteklenen çözünürlüklere sahip NVRkayıtcihazları kameradan gelen dataları monitöre yansıtarak izleyiciyi yüksek çözünürlükte izlemesini sağlayarak olayın daha net tespit edilmesine olanak sağlar.

IPkamerasistemleri orta ölçek ve büyük ölçekli tüm projelerde tercih edilmesi yüksek oranlıdır, sebebi ise genişletme yapıları daha esnektir, görüntülerde parazit oluşmamaktadır, kablolama yapısı daha esnek olup kilometrelerce uzaktan görüntüler aktarılmaktadır.

switch yardımı ile çalıştığından dolayı uzak bir noktadaki kameraları toplayarak tek kablo ile merkeze iletebilmektedir , bu nedenle IPteknoloji altyapı maliyeti AHD teknolojine göre daha kullanışlı olduğundan tüm projelerde tercih sebebi oluşturuyor.

IPkameralar1Mp ,2mp,3mp,4mp,6mp,8mp, 12mp gibi çözünürlükleri destekleyen ürünler günümüz teknolojinde mevcut olup bir çok alanda kullanılmaktadır.

NVRkayıtcihazları4 kanal ,8kanal , 16kanal , 32kanal , 64kanal, 128kanal, 256kanal ve 512kanala kadar cihazlar üretilip geliştirilmiştir.

AHD kayıt cihazları 4kanal8kanal16kanal ve 32 kanala kadar geliştirilmiştir.

AHDkameralar 1 mp ,2 mp,4 mp 5 mp ve 8mp olarak geliştirilmiştir.

IP ve ahd sistemleri beraber çalışması için HYBRİD teknolojisi geliştirilmiş olup her ikisi beraber çalışmaktadır.

Güvenlikkameraları teknolojisi hayatı kolaylaştırmak adına birçok alanda kullanım alanı sağlamaktadır ,gözümüzün görmediği her şeyi kameralar yardımıyla ulaşabiliyoruz. Aynı zamanda sesli kameralar ile görüp duymamızı sağlıyor.

Güvenlik Sistemleri Hizmeti

Kamera çeşitleri olarak iç ortamlarda Domekamera ,dış ortamlarda BulletKamera , Geniş ve büyük alanlarda SpeedDomeKamera , Sıcaklık tespit ölçme gibi durumlarda Termalkamera ,Araç için Mobilkamera , mağaza giriş çıkış tespiti için kişisaymakamerası, bakıcıkamerası ,bebekkamerası gibi ürünler mevcuttur.

Tüm bu sistemleri keşiflendirmek ve projelendirmek için profesyonel kişiler ile çalışarak istenilen özelliklere uygun ürünün tespiti yapılıp müşteri doğru yönlendirilmelidir.

Uygun ürün seçiminde ve projelendirme için ekiplerimiz sizler için en iyisini ve en doğrusunu tercih etmenizi sağlayacaktır.