Bilgisayar Bakım Anlaşması

Bilgisayar Bakım Anlaşması Gerekli midir ?

Sebep sonuç ilişkisinden yola çıkarak bazı soruların cevabını bulmamız gerekmektedir. Örnek olarak sisteminiz çalışıyor ve olmadık bir zamanda hatalar verirse ne yaparsınız. Bu sorunları giderecek ve düzenli destek aldığınız bir elinizin altında her zaman bulunması gerekmektedir. Sizler bilgisayar bakım anlaşması yaparak bu yükü sırtınızdan atmalısınız. Kaliteli ve güvenilir bir firma ile kurumsal bakım anlaşması yaparak ya bakım anlaşması yapmalısınız, yada çağrı bazlı çalışarak servis aldığınız kadar ücret ödemelisiniz.

Bilgisayar sayınız 5 ve altında ise bakım anlaşması yapmanızı bütçeniz açısından pek tavsiye etmiyoruz. Ancak bilgisayar sayınız 5-10-20-50 gibi ise o zaman bilgisayar bakım anlaşması yapmanızı şiddetle tavsiye edilir.

Bilgisayar bakım anlaşması teklifi oluştururken fiyat hesaplamasında bazı kriterler dikkate alınır. Bunlar sırası ile şu şekildedir.

Bakım Yapılacak Bilgisayar Adeti

Şirketinizde bulunan tüm personellerde bazen bilgisayar olmayabilir. Ancak bilgisayar sayınız az çok bellidir. Bu açıdan bilgisayar adeti ne kadarsa sizin için maliyet o kadar artar demektir. Bunlar ister masaüstü (desktop) bilgisayar olsun ister dizüstü (laptop) bilgisayar olsun fark etmez. O nedenle kurumsal bakım anlaşması talep formu oluştururken toplam bilgisayar adetini belirtmeniz gerekmektedir.

Şirketinizin Lokasyonu

Bilgisayar bakım anlaşması yapmak istediğiniz de fiyat politikasını etkileyecek kriterlerden biride şirketinizin konumudur. Eğer İstanbul içi ve avrupa yakasındaysanız size ulaşmamız kolay olacaktır. Buda ücrete yansıyacaktır.

Kullanıcıların bilgisayar bilgileri ve becerileri de etki eden unsurlar arasında yer almaktadır. Mesela bazı kullanıcılar sadece telefon desteği ile sorunları çözerken bazı kullanıcılarımız ise bilgisayar konusunda oldukça yetersiz olabilirler.

Bilgisayar Bakım Anlaşması Teklifi Almak için Aşağıdaki Formu Doldurunuz