Anakart tamiri  elektronik cihazlarda deneyim gerektiren bir onarımdır.  Dizüstübilgisayar (laptop), Masaüstübilgisayar veya Laptop gibi cihazlarınızın açma düğmesine bastığınızda, açılmıyor mu? Aşırı ısınma mı var? Kablosuz internetiniz & ses kartınız & network kartınız çalışmıyor mu? Ekranda görüntü yok & yatay dikey renkli çizgiler veya sabit renkler mi görüyorsunuz? Bunlar cihazınızın anakart arızası nedeniyle meydana gelen tipik göstergelerdir.

Bilgisayarım & Laptopum birden arızalandı hiç açılmıyor!” bu şikâyeti çok kez duymuşsunuzdur. Bu temelde sisteminizde fiziksel bir problem var anlamına gelir. Teknik bilgiye sahip deneyimli kullanıcılar, olanakları ölçüsünde çeşitli bileşenleri deneyerek sorun anakartta, bellekte, işlemcide veya ekran kartında” diyebilirler ancak gerisi farklı bilgi ve deneyimi gerektirir. Teknikservisi ziyaret etmek kaçınılmaz hale gelmiştir. Anakartta işlemci kadar zorlanan clock regülatör veya voltaj regülatörü entegrelerinde bir problem çıkacağı akla gelmez. Asıl sorun sizin sorununuzun önce bir teşhis edilmesi gerekiyor. Ondan sonra teşhis edilen arızanın onarılıp onarılamayacağıdır.

Yukarıda saydığımız anakart sorunları dizüstübilgisayar (laptop), tablet görüldüğü gibi; elektronik içerikli bir çok farklı cihazda (telefon santrali anakartları, kombi anakartları, televizyon anakartları vb.) karşımıza çıkmaktadır.

En karmaşık bileşen anakarttır. Aynı zamanda pek çok sorun anakart üzerindeki bir arızadan kaynaklanabiliyor.

Anakart Tamiri

Anakart Arızası Tamir Edilebilir Mi?

Notebook bilgisayarlarda ve masaüstü bilgisayarlarda olduğu gibi istediğiniz zaman istediğiniz anakartı veya ekran kartını istediğiniz zaman satın alıp takma lüksüne sahip değilsiniz. Herhangi bir notebook anakartının yan sanayisini de bulamazsınız. Masaüstü bilgisayarlarınız, notebooklarınız yetkili servise gittiğinizde hemen hemen tüm servislerde anakart tamiri yoluna gidilmez, anakartın değişimi veya yeni cihaz satın almaya yönlendirilirsiniz. İşte biz burada devreye giriyoruz.

Değişimi istenen tüm Bilgisayar anakartlarının tamiri mümkündür ve anakart tamir maliyeti çok daha ekonomik olmaktadır.

Anakart Tamirinde Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

Anakarttamiri yalnızca konusunda uzman personel ve profesyonel tamir cihazları parkı olan profesyonel firmalar tarafından gerçekleştirilebilir. Özellikle ekran kartı tamiri ve reballing ve anakart chipset değişim işlemlerinde profesyonel elektronik kart tamirinde kullanılan BGA Rework cihazı olmadan yapılan onarımlardan düzgün bir sonuç elde etme şansınız çok düşüktür veya tamiri yapılan anakartın arızayı kısa süre sonra tekrarlama ihtimali çok yüksektir. Deneme yanılma yöntemi ile yapılmaya çalışılan tamirler geri dönüşü olmayan sonuçlar yaratabilir.

Elektronik bilgi ve profesyonel onarım makine parkı altyapısından yoksun teknik servisler, kullanıcı ve teknik servis arayanlar için ayırt edici olmalıdır.

Tamirini Yaptığımız Anakart Markaları

LenovoAsusAcerSonyFujitsuAppleToshibaHPCompaqPackard BellDellSamsungLGVestel ve daha pek çok üreticinin arızalı anakartları için profesyonel tamir hizmeti vermekteyiz.

Anakart Tamir Masrafı Ne Kadar Tutar?

Arızalı ürünü tarafımıza kargolamanızı takiben uzman personelimiz tarafından yapılan teknik inceleme sonrasında ürünün tamir maliyeti hakkında tarafınıza bilgi verilir. Tamir işleminin yapılmasını onaylamanız hâlinde servis süreci başlar ve ürününüz en kısa sürede tamir edilip adresinize kargolanır.

Bu Konuda bizimle iletişime girmek için aşağıdaki forumu doldurabilirsiniz